1. 2. 2011

Those Whom Gods Detest

A máme tady nový typ článku, tentokrát report z koncertu.

Včera jsem si vyrazil do Prahy na koncert Nile, který je pořádán v rámci šňůry k albu Those Whom Gods Detest. Album je tady přes rok, možná se dokopu, abych k tomu napsal nějaký názor.

Společně s Nile se na koncertu předvedli Darkrise, Zonaria, Dew Scented, Melechesh.
Koncert se odehrával v klubu Exit Chmelnice, přiznávám, že jsem tam byl prvně, takže jsem první část koncertu strávil tím, abych si to tam prohlédl. První co mě velice pobavilo byla instalace ultrafialových zářičů do metalového klubu, pár lidí si zasvítilo, ale byly to spíše výjimky :)

Co se programu týče, stihl jsem poslední jeden a půl písničky Darkrise, z toho co jsem slyšel šlo o pomalý valivý deathík s hodně hlubokým growlem, trošku jim to pokulhalo, ale moc se mi líbil jeden se závěrečných riffů i nadšení vokalisty co si na konci fotil lidi pod pódiem :)

Dobrý dojem co udělali Darkrise totálně zničila Zonaria, chlapci si asi hrajou na bojovníky. Nastoupili na pódium "ozbrojeni" airsoftkami, na každém stehně jednu. Někteří měli ještě improvizovanou zbroj. Jak jeden kolega poznamenal vypadali jako Lara Croft. Energii, kterou věnovali na image jim bohužel scházela při projevu. Basák se nevešel na pódium a stále náhodně šlapal svým kolegům na pedály od efektů. Kromě toho se neuměl sejít s bubeníkem, takže jeho hrabání do strun bylo vždy o chvilku vedle. Nicméně pohazoval dredíky a špulil hubičku, tak se to holkám asi líbilo. Zpěvák se asi zhlédnul v thrashi 80. let, nejen že přibližně stejně štěkal, ale i vypadal. Ani kytaristův procítěný táhlý čistý vokál to nezachránil :D Abstolutní nuda.

Dew Scented jsem už jednou viděl, tihle němci to fakt umí, jsou veselí, hraví, na nic si nehrajou. Od začátku ze sebe dávali jen to nejlepší a bylo vidět, že je to fakt baví. Zvul měli solidní, výběr písniček taky dobrý, ačkoliv je nemám moc naposlouchané, teda vůbec, přiznávám, že thrash si doma fakt nepustím :)
Nicméně jsem nezaznamenal žádné nudné místo, trhlinku nic, prostě jeli dopředu a to co si na začátku předsevzali to splnili. Dav na Melechesh a Nile pěkně připravili.

Melechesh jsou totální zabijáci, kdo je ještě neviděl o hodně přišel. Byli další z kapel, na které jsem byl totálně nepřipraven a bylo to fakt COOL. Celkově bych jejich hudbu popsal jako mix velmi agresivního blacku a ethno vyhrávek, které mi rytmicky hodně připomínali písnčky z prvního alba System of a Down. Frontman byl fakt démon. Co mu scházelo na vokálním projevu, doháněl charismatem a zuřivostí s jakou hrál na kytaru. Opravdu příjemné překvapení a Melechesh bych si znovu zopáknul.


No a Nile, co dodat.Měli trochu problémek cestou, ale koncert stihli. Bohužel na účet tohoto defektu jsme nejspíš přišli o poslední dvě písničky setu.
Jak je u Nile zvykem, přistoupili ke hraní velice civilně, teda až na Chrise, který prostě vzal svou roli živlu velice zodpovědně a prostě pro pány virtuóze dělá "metal" :)

"Egypťáci" začali zostra, jelikož prezentujou už rok nové album, tak hned první song byl z Detestu - Kafir!  Kytary čisté a bicí zase rozbité, protože do toho Kollias moc třískal :D

Následoval menší exkurz do minulosti. Sacrifice unto Sebek a Serpent Headed Mask.
Dalším kouskem z Detestu byla Hittie Dung Incantation. písnička odehrána precizně, ale nový kousky mi prostě přijdou lepší na album než na koncert.
Takže album ze kterého nehráli je ještě Ithyphalic a co takhle rovnou titulní song? Ale jistě. Ultimátní nářez z velice mohutným a pomalým nástupem.

A když byli u těch  titulních songů, tak ještě Those Whom Gods Detest. Budu se muset opakovat, ale názor platí stejně pro titulní píseň stejně jako pro celé album. Baví mě to, zamávám si ručičkou, ale nedonutí mě to řvát.

Jak o třeba LASHED TO THE SLAVE STICK. Naprosto vražedný song, zběsilý riffing, šílený blast, jekot otroků, švihání biče, prostě atmosféra  naprosto dokonalá. Hned by si šel člověk vyběhnout na pyramidu s  kamenným kvádrem na zádech.

A jako poslední, bohužel neúmyslně, nám chlapci zahráli Black Seeds of Vengeance, známý to zabiják hlasivek. Takže z kuolárů se k nám dostalo nové album za rok a půl. Snad si užijeme extra nářez ve stylu Annihilation a zatím:

SCOURGE OF AMALEK IS UPON YOU!

Žádné komentáře:

Okomentovat