30. 6. 2012

Popravte vlasatou smažku vs #FreeRandyBlythe

  Je smutné, že extrémní žánry metalu jsou v ČR populární mezi širokou společností pouze ve chvíli, kdy se dostanou na přední stránky zpravodajských serverů a to se nestane, pokud opravdu nemají něco šťavnatého. Šťavnaté však není vydání nového alba Nile, ale zatčení frontmana Lamb of God Randyho Blythe (iDnes, Novinky, iHned) . Co mě zajímalo bylo, jak se budou lidi vyjadřovat k zatčení amerického občana za zabití v ČR s přihlédnutím k faktu, že je to člen kapely, kterou v rádiích moc neuslyšíte. Nebyl jsem překvapen. Metallica fans, začali běsnit, že si dovolil srovnat LoG s jejich idolem, metal hateři začali křičet o vlasatých smažkách a feťácích a vrazích dětí, do toho se objevili soudci lidu, prostě klasika.

Co jsem však nečekal, byla absolutně stejně iracionální reakce ze strany fanoušků LoG a přátel Randyho.
Chápu, že podobná hnutí se objeví vždycky viz Nergal a jeho obžalování za to, že roztrhal Bibli, ale vykřikovat "FuCK Czechs", "Fuck police", "Fuck Europe", mi přijde vskutku omezené. Nehledě na to, že jsem pokládal za soudce z lidu za naše specifikum. Velké procento lidí zpochybňuje, že se vůbec něco stalo "falsely accused", spousta lidí vidí legitimitu ve skopávání fanoušků z pódia, po tom co se stalo Dimebag Darrelovi.
Hnutí na Twitteru

Co se samotného incidentu týče. Na inkriminovaném koncertě jsem nebyl, jelikož nejsem zrovna skalní anda(dle lastka se mi vejdou LoG do první stovky) Ale přibližně před půl rokem na ně došla řeč, když jsem jel s Ivanem na koncert a ten se vyjádřil ve smyslu, že se LoG v ČR asi nedočkáme, protože Randymu hrozí stíhání za zabití. Jeho popis situace byl velice strohý, kluk vylezl na pódium, dostal dělo a po několika dnech umřel v nemocnici. Nemám důvod tomu nevěřit, naprosto neovlivněná výpověď někoho koho znám a kdo tam byl, mi přijde mnohem věrohodnější než vyjádření managmentu viz metalopolis

Doufám, že se Randymu dostane spravedlvého soudu, mám pochybnosti vzhledem k celkem nebývalému zájmu médií o tuto kauzu, nicméně je takřka nepopíratelné, že Randyho chování ke smrti toho kluka vedlo.

A dovolím se vrátit k Twitteru, jestli je pravda to co o Randym píše Cristina Scabbia, tak samotné vědomí, že je zodpovědný za smrt jednoho z jeho fanoušků pro něj musí být horší něž vězení.

Žádné komentáře:

Okomentovat