15. 1. 2012

Vytřepávání makovic

Nejedná se o žádnou speciální akci spojenou s výrobou opiátů, jedná se o vcelku regulérní hudební akci. Vcelku.
Ta byla pořádána na počest Makovce, který si vyrazí na pár měsíců do divočiny, tak snad se vrátí v pořádku a natočí o něm film.

Na koncert jsme dorazili, jak je zvykem, když někam vyrazím s Anet, pozdě. Nicméně jsme zjistili, že Pat a Mat, co se maskovali za zvukaře, jsou ještě horší ,než ženská co se musí vymódit do společnosti a obstarat zvířenu, ti přišli o 45 minut pozdě a ještě jim to šlo jak psovi pastva. Tímto se tedy omlouvám Anetce a jsem teoreticky schopen uznat, že to byla její prozřetelnost.

Takže po vcelku delším čekání nastupuje první kapela:

Kaloop
Chlapci se nám mírně odkopali už na zvukové zkoušce. Basák(předpokládám, že bude i frontman) si jen tak na procvičení zahrál intro k 46&2. Ano nečekané se stalo skutečným v podstatě se jednalo o TOOL revival, který hrál písničky od TOOL, které nebyly písničky od TOOL. Byl bych nerad, aby to bylo bráno nějak negativně, byl to opravdu velmi příjemný zážitek. Přesto si myslím, že kdyby se oprostili od svého vzoru trochu více, asi by jim to prospělo. Takhle jsem si to užíval ve chvílích, kdy jsem s bratrem nehrál hru: "Jakou písničku hrají teď?", kterou jsem díky Lateralu, 46&2 vyhrál :D
Nicméně, jak jsem již řekl, celkově se jednalo o velmi povedené představení, včetně projekce(někomu nedošlo, že tam byla i projekce?). Doufám, že se na jejich koncert ještě dostanu a že se posunou zase o kousek dál.
Potemnělé jeviště, psychedelická projekce, kde jsem to jenom...Todleto
No, tohle asi bude rychlejší, punkový kvapík jediný koho znám je Jarda. Zpěvákovi nebylo moc rozumět ani když měl průpovídky mezi skladbami. Zvuk jim nijak citelně neublížil, byli schopni se pohybovat v intencích slyšitelného, takže to znělo docela dobře, na punk :D

Mordotua
Tato polsko/maďarská partička plná autistů se po několika letech personálních cirkulací stala  stabilním tělesem a pravidelně se objevuje na soupiskách hradeckých undergroundových akcí. Jejich největší deviza je stále i  jejich největší zhoubou. Ano jedná se o žánr experimetal, kterým se prezentují. Ambicioiznost a snaha o originálnost a preciznost, která je do jejich hudby napasovaná, takže jsou jejich skladby plné změn rytmů, nestandardních melodických a harmonických postupů a spoustu žánrových vlivů, si prostě říká o dobré nazvučení. Tato hudba se nedá poslouchat pokud jsou slyšet pouze středy a činely. Basta. Hanba zvukařovi.
Nakonec si ještě střihli Raining Blood, ačkoliv by bylo více cool kdyby přehráli cover od Tori a nějaké HC, ale to jsem nepoznal. Co se hostování violy týče, stejný příběh, zvuk, nebyla slyšet.

Jo a nakonec hrála Hirošima, ale tu jsme museli oželet kvůli nutnosti brzkého návratu za onemocnivší zvířenou.

P.S.: Fotky jsou čistě od pasu udělané pro intenzivní pocit, že jste na akci, žádný umělecký počin

Žádné komentáře:

Okomentovat