28. 11. 2011

The Decimation of Europe Tour

No tak jsem si zas po nějaké době, odskočil na akci tak nějak hudební. V obsazení 3 kapely, které by mě teoreticky vytáhly na koncert zvlášť na jednom pódiu a v jeden večer? Tomu se nedalo odolat, takže jsem vyrazil do vod ještě neprozkoumaných do Klánovic a přesněji do klubu Black Pes.
První z (pro mě) předkapel jsem nestihl, jelikož jsme svůj půlhodinový náskok vcelku úspěšně proměnili půlhodinové manko bloudění po Klánovicích. Tímto bych chtěl poděkovat tvůrcům aplikací: Last.fm a Navigace pro Android, díky kterým jsme na místo dorazili.

Nyní již k samotné akci.

Cyanide Serenity: První kapela co jsem viděl, druhá kapela večera. Pánové hrají nějaký metalcore, a hrají asi 25 minut. Přiznám se, že kdybych bloudil po Klánovicích ještě déle, jediná újma by byla, že bych byl více promrzlý. Ze setlistu si nepamatuji žádný světlý moment, prostě to byla taková ta klasická rychta. Plešatý zpěvák řve, pak zpívá čistě. Kytarista pohazuje hlavou v poloze kraba. Provolávají slávu kapelám co přijdou potom. Konec. Jediné co mě zaujalo byl dost špatný zvuk. Absolutně jsem nerozlišoval kytary, měl jsem pocit, že kapela hraje na kopáky, činely a basu. Nicméně jsem později přišel na to, že to není zrovna to co bych měl asi slyšet.

Fleshgod Apocalypse: Na ty jsem se těšil velice, hlavně jsem byl zvědav jak se poperou s tím masakrálně monumentálním výtvorem jakým je jejich poslední album Agony. Chlapci se rvali slušně. Zabil je zvukař.
S čistým svědomím, že jsem písničky identifikoval převážně díky samplům před a po jednotlivých skladbách.
Výstupu dominovali činely a kopák, překvapivě, hlavní growl nebyl slyšet, čistý vokál jak kdy. Basa tentokrát nikde, kytary utopené občas se vynořili v sólech. Marnost nad marnost. Italští gentlemani v rozervaných fracích do toho mydlil jak hluší do vrat. Hluchý(a překvapivě i slepý a levopravo nerozeznávající) byl tentokrát zvukař.
Tímto bych ho chtěl oslovit v jeho rodném jazyce: "KURWA!"

Kdo Fleshgody neznáte, tak si aspoň užijte, jak to teoreticky mohlo znítAborted: Potrati v čele se Svenem si s sebou přivezli vlastního zvukaře, který sice měl účes jako kdyby patřil do Čingischánovy hordy, ale tohle prostě uměl nazvučit. Chlapcům otevíral set sample z American Psycho a následovaný Dead Wreckoning. Krásně, čistě a zabijácky. Celý set této povedené belgické party s jediným stálým členem se nesl ve velmi bezprostředním a rozjuchaném tempu. Frontman byl humorný, zparodovali tancující pandy. Zahráli opravdu dobré kousky, včetně mé oblíbené Meticulous Invagination a otvíráku nového alba Global Flatline
Pro mě jednoznačně vrchol večera na ostatní ještě čekal :)

Decapitated: Další z polských příspěvků do světa death metalu Velice názorně ukazuje, že ani vcelku zásadní tragédie tuhle mašinu nedokážou zastavit.Otevírali skladbou z posledního alba Carnival is Forever - Knife. Nicméně jsou to především starší skladby, které z kapely udělali legendu, takže jsme se postupně dočkali i "písniček o lásce" jako je například Day 69 nebo Spheres of Madness. Hudebně to bylo precizní, ale samotný pohyb na pódiu mě nijak neuchvátil. Samozřejmě vokalista - dreadník velice zhurta potočil, chlapci u kytar se snažili a točil mocně i bubeník, ale Aborted si mě ten večer podmanili svou "komedií" více.Co říci závěrem? Za svých necelých 400 peněz jsem byl obstojně uspokojen a vcelku zdravě rozezlen. Ivan se dušoval, že zvuk v Black Psu je vždycky výborný, já doufám, že to byl exces zvukaře, jelikož jestli takhle někdo zlikviduje Spawn of Possession v březnu budu rozezlen o něco více.
Poznatek večera hlavně geografický - zastávka Klánovice != nádraží Klánovice.

1 komentář: