17. 10. 2010

MČR 2010

Takže nám uběhl měsíc a Aahz si udělal sólo výlet na Mistrovství republiky ve V:tES.
Tentokrát jsem opustil vlnu zběsilého kombení a stealth bleedu a postavil si balíček, který mě fascinuje od dob, co jsem poprvé četl Finův report a defakto co hraju V:tES: Salubri group 2.
Co se týče meta game, očekával jsem, že po minulém Dandově vítězství se budou všichni obávat Giovanni antidecků, že Giovanni moc nebude. Byli. Dvoje :-) Tolik k věšteckým schopnostem.
Původní verze balíků obsahovala Uncoiling. Pak jsem se trošku zamyslel a ohodnotil permanenty a rozhodl, že Gehenna není takové zlo jako swarm a nahodil Scourge of Enochians.1. kolo
!Brujah combat politika -> Danda (Giovanni) ->Já ->Black hand thugees.

Tak do prvního kola, balík co mě svačí asi nejvíc :-). Krypta vcelku ujde, tahám Juana Cali, prey aus obf blackandy, Danda Isabel a u politiků na stole se vynořuje Armin. Já začínám dostávat menší čočku, Giovanni dva upíry dají jako nic, já se snažím občas kousnout preye, a přeposílám větší bleedy, abych případně mohl hrozit, že přeposlaný bleedeček přidá VP mě. Politika dává Dogs of War, Tahá ven Hectora a začíná skákat po stole. Nejdříve si vybírá blackand. Danda Pentexuje Matthiase, já se držím na pár rozumných poolech díky politikově Black Forrest Base. Dandovi hoří první upír. A já končím, bleedů bylo moc upírů málo a block denial je zlo. Danda umírá po mně a politik si asi dojíždí stůl, nevím jestli to tak dopadlo, odešel jsem se najíst.2. kolo
Já -> Presence politik wee-nee - >!Ventrue -> Sparkle(Arika)

Tak tady jsem se bál, Sparkle umí ošklivé politické věci v Labyrintech, zběsilé bleedy a multiakce, navíc jsem třetí, takže budu mít ve chvíli, kdy mě vyleze Matthias, za zády celou Ariku. Totálně se podělala krypta.
Kombo 2x Matthias a 2x Blanche, mě přesvědčilo, že jsem v řiti.
No nic, Sparkle, tahá obludy, Ventrue Anti se snaží přežít první výjezdy drzých politiků a já jsem již přesvědčen, že si ty 3 pooly za scarce zaplatím.Sparkle to taky zrovna nepřišlo, Matthias se vybavuje lukem. Pokus o Banishment blokuji a Queen Anne se bez Majesty dostává do torporu. Ve svém kole si půjčím Ariku a s daringem se proletí k preyovi. Ventru Anti, zoufale přežívá. Já se bojím toho co dostane Arika a snažím se dostat svého preye na dostřel jejích bleedů. Navíc ve chvíli, kdy začíná dávat po bloknutých akcích svému preyovi za jedna rukou místo majesty, tak mu skáču do undirectů, abych ho zpomalil. Sparkle se pokouší utaktizovat pooly, aby mě trefila Paritou, při 2 odtaplých minionech má dole krve na Vitellovi, pouští takticky do sebe bleed od Neighboura Johna za 3 a následně nechytne ani nepřepošle ošklivý bleed s daringem a umírá. Já si beru zpět svou Powerbase: Montreal co jsem si uklidil k !Ventru před Arikou a umírám na combo Govern bleed + sedukce které přišlo všem 4 upírům predátora. Bohužel Blanche se za Argus odtapnout neumí a misdirekce byla jen jedna.

3. kolo
Karol(Thugees) -> Odo(Gargoyly) ->Gerald Windham -> Salubri group 2(prý)  -> Já

Slyšel jsem, že někdo hraje Salubri kromě mě, ale nevěděl jsem kdo. Teď už vím.
Nechci riskovat kontest trojočka, mám na kryptě obě. Tahám proto Petera Blaina.
Predátor nejprave taha Lanu Butcher a pak se mnou kontestí Petera Blaina.
V záchvatu sebezničení tahám Matthiase. Predátor vytáhne Lafourcade a Tannera.
Karol zatím pomalu rozjíždí svůj cirkus, ale opravdu jen velice zvolna.
Přichází mi Heidelberg, stále držím Blaina a kradu Tannera. Beru mu krve, naživím si Matthiase a pool.
Odo pomalu příchází o pooly, jelikož Karol přešel do S&B módu. Gerald Windham dostal kamarádá, takže spolu svolávali politku a svoje tremerské píčovinky jako je Ankara, aby se pak rudoksichťák mohl freakovat a deflektit zdarma. Naši cenovou válku nakonec predátor nedává, za záda mi naskakuje duo tremer.
Karol jede s poolem dolu, Odo ještě rychleji. Já jsem nyní v situaci: Peter Blaine(AUS, FOR), Matthias + luk
a Carlton. Vystaven vcelku brutálnímu tlaku Geralda. Z lopaty utíkám tak, že "smrtelný" bleed na 2 stealthech s daringem(WTF už zase?!?) redukuju jediným(!) counterem. Já si vyhodím scourge a likviduju Piotra, po zbytek kola jen kroží bezděčně po stole. Karolovi zbije Odo upíra a zblajzne ho Muazzis.A přichází kámen úrazu: Gerald je v torporu. Já jsem zkonzolidovaný. Karol je na dostřel mě a Odo na dostřel Karola.
Mám ve svém discardu spálit Muazzis a zabít tím Oda, nebo ji nechám a budu doufat, že Muazzis zdiablerizuje Geralda a umře potom.Z varianty, blbá a horší si vybírám horší. Muazzis žije. Karol mě přežívá a dostává tak kolo navíc. Oda nezabije, ale Geral se po několika pokusech vylézt z torporu do něj dostává i s kolegou. Zabíjím Karola Blaine+marionette+daringem.
Odo, zabíjí Geralda a jsem v kelu. Kdyby ho sežral neměl by muazzis, přeposílačku a vyhořel by na Mathiasovi s daringem. S freak drivem bych si vylezl a dorazil stůl. takhle jsem skončil na jednom VP.
No smůla.

Z boosterů jsem si vytáhl Lessons, a nějaké stupidity, povyměňoval. Prodal karty za boostry. Dostal symposium, takže card gain skvělý. Experience gain k nezaplacení.

Žádné komentáře:

Okomentovat