29. 4. 2017

Aahz jede na koncert pt 1.

Já jsem v podstatě línej na koncerty jezdit. Mám velkou kliku, že Brutal Assault mám za humny a do Prahy to je fakt kousek, protože jinak bych neviděl nic a koukal na živáky na youtube.
Ale...
Spoustu let mi na disku leželo několik alb špatně označených mp3. Alba divně pojmenované kapely s podivnými názvy v netradičním jazyce. Postupně se mi dostávaly do povědomí a nakonec se z Eths stala jedna z mých nejoblíbenějších kapel.
Ale...
Eths nikdy nedorazili do České Republiky.
Když po výměně zpěvačky a vydání alba s ní ohlásili konec skupiny, tak jsem byl dost zklamaný. Přeci jen jsem rád, když si dokreslím celkový dojem právě živým vystoupením. A pak přišla zásadní událost. Eths ohlásili poslední koncert na rozloučenou v původní sestavě s Candice. Víc jsem si snad ani nemohl přát. Ale kde asi bude hrát francouzská kapela svůj koncert?
Jelikož jsou z Marseille tak jsem doufal aspoň v Paříž a nakonec hráli Marseille a Paříž bude.

Ten koncert je zítra a já ležím v hotelu ve Stuttgartu po koncertu kapely, kterou aktivně neposlouchám s naprosto vytuhlou Anet, která rozhodla, že do Paříže nemůžu sám a že by bylo fér, když jede na koncert, kapely kterou nenávidí, tak aby z toho taky něco měla. Tváří se spokojeně, takže božstvo zvané manželka asi bylo včerejší kulturní obětinou uspokojeno. Přemýšlím, jak moc pro mě musí být něčí tvorba důležitá na tolik, že ačkoliv mám někdy problém dojet do Hradce, jsem nyní ochoten trmácet se 1200 km.

Takže včera Scarlet Don, Aeverium a Lord of the Lost

A zítra Eths, kapela, kterou občas pokládám za jeden z pilířů svého relativního duševního zdraví
Doufám, že si to užiju jako Šípková Růženka ten včerejšek.

Žádné komentáře:

Okomentovat