7. 3. 2012

Koncert: Full of Hate 2012

Mírně se zpožděním, protože jsem byl fakt kurevsky línej.

Na koncert(nebo minifest chcete-li) jsem měl lístek už od podzimu, protože jsem byl zvědavý jak bude Nergalovi svědčit návrat na pódia po leukémii. A taky protože kromě omylu, kdy byli zařazeni na setlist MoRu na ně jezdím skoro pořád :)

První kapelu, Nexus Inferis, jsem tak nějak odignoroval, naběhli jsme na poslední skladbu, koukli na fešácké masky podobné jako mají flayeři od necronů. Co hráli jsem nepostřehlo, ale měli outro, tak to asi muselo být kvalitní :D Znělo to deathově, to mohu říct upřímně.

Další byli Suicidal Angels takovej přitvrdlejší thrash, ale zase nic světoborného a nebyl jsem ochoten kvůli tomu trpět pekelné vedro. Což koukám bude asi hlavní nevýhoda KC Vltavská, kde se to odehrávalo.

Velice dobře ten večer zahráli Misery Index, zvuk trochu zastřený činely, ale jinak čisté a poslouchatelné.  Hudba byla hodně mosho pogovací, takže jsem občas dostal ramínko, či lokýtek do útrob, ale uši neprotestovaly a já se skutečně pobavil.

"Vrcholem" večera byli Legion of the Damned, kteří nám předvedli set jenž jsme nazvali Triolo, aneb jak dlouho dokážeme hrát na kytaru v triolách než to všechny totálně odrovná. My jsme to vzdali a vrhli se na obléhání barů, abychom se dostali aspoň k plechovkovýmu géčku.

Nástup Behemoth byl teátrálně pozdě, propriety na pódiu klasické Orion jako vždy velký jak kráva.
Hned na začátek nahodili Ov Fire and the Void s naprosto výborným a masivním zvukem. Tvorbu zaměřili hodně(na můj vkus) do dob, kdy byli ještě čistě blackovou kapelou, ale ani tento exkurz nijak nekazil celkový dojem vystoupení. Nicméně jsem se nemohl ubránit dojmu, že starší věci hráli z důvodu toho, že jsou jednodušší na zahrání než jejich soudobá tvorba. Občas se mírně netrefovali do rytmu, někdy ani kytary proti sobě nešly úplně na knop, ale to je vzhledem k docela dlouhé pauze ve hraní pochopitelné. Neodpustitelná byla však absence As Above so Below v setlistu. :(

Cannibal Corpse, co dodat naprostá rutinní řezničina, s totálně vypíčeným zvukem. Zvukař nebral ohled na naše námitky, že je vokál slyšet jak z hajzlu přehlušuje všechny ostatní, kromě činelů. Zvukař něco zamručel, já přežil 2 písničky a šel se vydejchat ven.

Dojem z akce moc pozitvní nebyl. Nejlépe dopadli Misery Index s Behemoth, ostatní byla buď nuda, nebo na hovno zvuk. Dostat se k pivu byl boj, vzduch nedýchatelnej.

Ujelo nám poslední metro, takže nás na Černý Most hodili kluci z Tortharry(díky) A tak bych tady rád doporučil akci: http://www.czechdeathfest.cz/cs/.


Žádné komentáře:

Okomentovat